Mezoterapi : Anti-Aging, Cilt Gençleştirme ve Kırışıklık Tedavisi & Fiyatı ANKARA - Botoks Mezoterapi Yüz Dolgusu PRP Lipoliz ANKARA

İçeriğe git
MEZOTERAPİ : ANTI-AGING
Mezoterapi ANKARA, yüz gençleştirme germe kolajen elastin hyaluronik asit cilt yaşlanma tedavisi
Mezoterapi ile Yüz Cildini Gençleştirme :
Anti-Aging, Face-Lift, Bio-Placenta isimlerini de alır.
Mezoterapi; cilt dokusu altına uygulanan ilaç tedavisi yöntemidir.

Anti-Aging yani Cilt Gençleştirme ve Germe tedavisi, deri altı destek dokusunun ilerleyen yaşla birlikte kaybettiği kolajen ve elastik liflerini tekrar sentezlemesini uyaran, kırışıklık ve sarkmayı azaltan ilaç kombinasyonundan oluşur.

Yüz derisinin altında, dolgunluğunu ve gerginliğini sağlayan destekleyici katmanın kalitesi, derinin konturlarını, şeklini, kıvamını ve rengini belirleyen en önemli faktördür. Yaşlanmanın en büyük göstergesi yüz cildi kırışıklıkları, deri alt katmanının gerginliğini sağlayan kolajen ve elastik lifleri oluşturan proteinlerin sentezindeki azalma sebebiyle oluşur.
MEZOTERAPİ İLE YÜZ CİLDİ GENÇLEŞTİRME :
KOLAJEN ve ELASTİN SENTEZİNİ ARTTIRMA

Anti-Aging / Face-Lift ~ Mezo-Lifting
Bio-Placenta / Yüz Germe Tedavisi

Mezoterapi ile cilt yüz cildini germe, aslında derinin alt tabakasını oluşturan ve dolayısı ile gerginliğini sağlayan katmanının hacmini arttırmaya yönelik bir tedavidir. Deri altı dokusuna kıvamını veren, derinin gerginliğini sağlayan, çizgilenmelerin oluşmasını engelleyen cilt destek katmanı ekseriyetle kolajen ve elastik lif proteinlerinden oluşur.

Yaşlanma ile Deri Kırışıklıkları Neden artar?
Ciltte kırışıklıklar oluşmasının, yaşlanmanın en bilinen göstergesi olduğu hepimizce mâlumdur. Ancak cilt yaşlandıkça neden kırışır? Deri eskimekte midir? Yaş ilerledikçe deride kırışıklıklar oluşmasının sebebi, dokuların kendi proteinlerini yenileme yeteneği ve hızının düşmesidir.

Protein Sentezinin Deri Kırışıklıkları oluşumundaki Önemi :
Vücut dokularını oluşturan ve bir arada tutan; "protein" denen yapıtaşı tuğlalarımızdır. Proteinler; canlı dokuların besinler aracılığı ile aldıkları amino asitler, vitamin ve minarelleri su ile harmanlayarak sentezledikleri temel yapı elementleridir. Deri ve cilt altı dokusu kendine özgü proteinlerden oluşur. Derinin kıvamını/tonusunu, rengini, yüzey özelliklerini tamamen vücudun kendisinin malzemesini dış kaynaklardan temin ederek oluşturduğu proteinler belirler.

Deri Her Ay Kendini Tamamen Baştan Başa Yeniler
Normal şartlar altında, deri de, diğer tüm organ ve dokularımız gibi, hatta onlardan daha hızlı bir şekilde kendini yeniler. Her ay, bir önceki ay oluşmuş yeni deri dokusu tamamen eskimiş, dökülmüş ve yenisi oluşmuş bir şekilde hayatımıza devam ederiz.

Yaşlandıkça Kolajen ve Elastin Sentez Hızı Azalır
Cilt altındaki Kolajen ve Elastin proteinleri, cildin gergin durması ve kırışıklık oluşmamasından sorumlu en önemli yapı taşlarıdır. İlerleyen yaşla birlikte cilt altı dokuda kolajen ve elastin sentezindeki azalma, cildin elastikiyetini azaltarak kırışıklıkların oluşmasını tetikleyen temel etkendir.

Hyaluronik Asitin Doku Elastikiyetindeki Rolü

Hyaluronik Asit; hücre dışı hücreler arası alanda bulunan bağ dokusu elemanlarındandır. Hyalos kelimesi, Yunanca Cam/Saydam anlamındaki kelimedir. Hyaluronik asit, bağ dokuda bulunan ve bağlayıcı rolü olan cam/su gibi saydam bir polisakkarit temelli gzikozaminaglikan molekülüdür. Hyaluronik Asit'in insan vücudundaki görevi iyileştirme ve bakım üzerine kuruludur. Cildin esnekliğini koruma, sağlam bir şekilde stabilizasyon sağlama ve kolajen liflerin efektif kullanımı kademelerinde görevi vardır. Derinin üst katmanı olan Epidermis'in direyeti ve selameti için son derece önemli bir bileşendir.

Yüz Gençleştirme ve Yüz Germe Mezoterapisi Ne İşe Yarar?
Yukarıda özetlenen yüz kırışıklıklarında kolajen ve elastin proteinleri ve Hyaluronik Asit'in önemine ek olarak, ciltte yaşlılık alametleri oluşumunda etken vitamin ve mineral yetersizliği sebepli pek çok özel durum mevcuttur.

Yüz Gençleştirme Mezoterapisi;
 • ciltte kırışıklık oluşmasını geciktirmek ve var olan kırışıklıkların seviyesini makul düzeye indirmek için çok etkili bir ilaç kokteyli içerir.
 • Cilt altı dokusunda kolajen ve elastin sentezini arttırıcı bio-stimulasyon yaparak hücresel rejenerasyonu tetikler. Böylelikle cildin kendi kendini tamir etme sürecini başlatır.
 • İçerdiği yüksek konsantrasyondaki Hyaluronik Asit ile de direkt cilt elastikiyetinin ve gerginliğinin artmasını sağlar ve Yüz Cildini Gerginleştirir. Cilt sarkmasını azaltır.
 • Proteinlerin yapıtaşı olan aminoasitler, koenzimler, peptitler ve mineral karışımı tedariği ile yoğun nemlendirici ve antioksidan özellik gösterir. Böylelikle solgun ve cansız görünen ciltte bakım etkisi yaratır.
 • Cilt dokusunun iyileşerek toparlanması, ince çizgi ve kırışıklıların azaltılması, yeni kırışıklıkların oluşmasının geciktirilmesi için çok etkilidir.
 • Yüzeydeki minimal yara izlerinin iyileşmesinde etkili olduğu kanıtlanmıştır. Cilt onarım süreçlerini destekleyerek hızlandırır.
 • Cilt yüzeyinde pürüzlülük ve cilt parlaklığı azalması gibi üst tabaka değişimleri kökenli cildin fizyolojik yaşlanma süreçlerinde onarıcı etkilidir.

Face Lift / Mezo-Lifting Gençleştirme ve Yüz Cildi Germe Mezoterapisi
Yüzde Hangi Alanlara Uygulanır?

Yüz Cildi Germe ve Cilt Kırışıklıklarını azaltmak için yapılan face-lift mezoterapisinin yüzde uygulama noktaları resimde de gösterildiği üzere şunlardır :
 1. Zigomatik Proses
 2. Elmacık Kemiği
 3. Nazolabilal Kıvrımlar
 4. Gülme Çizgileri
 5. Jawline
 6. Çene Bölgesi
 7. -8-9-10 Yanak

Anti-Aging / Bio-Placenta Mezoterapisi İçeriği Nedir?
Yukarıda tüm detayıyla anlatıldığı üzere; Yüz Gençleştirme ve Cilt Germe Mezotapisi, bio-stimulasyon yaparak derinin protein sentez hızı ve miktarını arttırıp, rejenerasyonu sağlamak amacı ile oluşturulmuş bir mezoterapi kokteylidir. Farklı molekül ağırlıklarında Hyaluronic Acid Karışımı içerir. Cildi nemlendiren ve uyaran orta ve yüksek molekül ağırlıklı %80 Hyaluronic Acid ve cildi yoğun şekilde yeniden yapılandıran düşük molekül ağırlıklı %20'lik H.A versiyonu barındırır.

Tam İçeriği :

 • Peptid Kompleksi
 • Arginine Aminoasidi
 • Hexapeptide-8
 • Acetyl Cysteine
 • Bio Placenta
 • Niacinamide
 • Hydrolyzed RNA/DNA
 • Folic Acid
 • Collagen
 • Dimethylaminoethanol Tetrate
 • Acetyl Glutamine

YÜZ CİLDİ GENÇLEŞTİRME MEZOTERAPİSİ TEDAVİ PROTOKOLÜ
 • Bağ dokusuna 2-2.5 mm derinlikten lineer retrograd teknik kullanılarak subkutan olarak enjekte edilmeli ve her enjeksiyonda yaklaşık 0.15 ml mezoterapi kokteyli kullanılmalıdır.
 • İdeal sonucu elde etmek için bazı spesifik bölgeler belirlenmiştir. Zigomatik çıkıntı, elmacık kemiği, nazolabial kıvrımlar, gülme çizgileri, çene açısı, çene bölgesi alanlarına lineer ve vektörel implantasyon teknikleri ile uygulanmalıdır.
 • Hastanın cilt durumu ve foto/krono yaşlanma derecesine bağlı olarak ortalama 3 tedavi / 3 hafta aralıklarla önerilmektedir.ile;
MEZOTERAPİ : ANTI-AGING
CİLT GERME ve GENÇLEŞTİRME
MEZOTERAPİSİ
hususunda sormak isteyebileceğiniz detaylar hakkında bizzat bizden bilgi alabilirsiniz.
Clicky
Bu Websitesi; Medikal Estetik Tedaviler ve türevleri hakkında bilgilendirme amaçlıdır.
Tıbbi hastalıkların teşhis ve tedavisi mutkala bir hekime danışılarak yapılmalıdır.
İçeriğe dön