Botoks : Göz Çevresi - Kaz Ayakları Botoksu TEDAVİSİ & FİYATI ANKARA - Botoks Mezoterapi Yüz Dolgusu PRP Lipoliz ANKARA

İçeriğe git
GÖZ ÇEVRESİ BOTOKS TEDAVİSİ
Göz Çevresi Botoks Uygulaması Kaz Ayakları Botoks Tedavisi Ankara Sincan
Kaz Ayağı Botoksu;
Gözlerin dış yan taraf kırışıklıkları tedavisidir.
Kaz Ayakları;
gün içinde binlerce kez yüz mimiği oluşumu nedeni ile kaçınılmaz olarak yıpranan göz çevresi cildinin gençliğini kaybetmeye başladığının ilk habercisidir.
Göz Çevresi Kırışıklıkları;
gözün yan ve alt kısmına yayılma eğilimindedirler. Gözün alt tarafındaki cilt çizgilenmeleri, Göz Altı Kırışıklıklarının Mikrobotoks Tedavisi ile giderilirken gözün yan tarafındaki kırışıklıklar Kaz Ayağı Botoksu ile yok edilirler.
GÖZ ÇEVRESİ KIRIŞIKLIKLARI ve KAZ AYAĞI BOTOKSU


Kaz Ayağı Botoksu ile Tedavi Edilen Göz Çevresi Kırışıklıkları Nasıl Oluşur?

Göz Çevresi kırışıklıklarının oluşma sebepleri :
 • Ailesel faktörlerle kalıtsal olarak geçen genetik altyapı
 • Çeşitli göz kusurlarında net görebilmek için sürekli gözü kısarak bakma nedeniyle aşırı mimik kullanımı
 • Göz çevresi cilt yapısının yıpranması :
 1. Yaşlanma
 2. Güneş ışığının kronik etkileri
 3. Nem/Su eksikliği
 4. Cilt altı bağ dokusu elastikiyetini etkileyen faktörler : Vitamin, Mineral eksikliği. Elastik ve Kolajen liflerin yetersizliği

KAZ AYAĞI BOTOKSU MUAYENESİ

Göz Çevresi Mimik Kasları ve Göz Çevresi Kırışıklıkları :


Göz Çevresi Mimik Kasları;
Aslında tüm alın, kaş ortası burun bölgelerini de kapsayan çok sayıda kas içerir. Yukarıdaki resimde, Alın Botoksu, Kaş Ortası Botoksu ve Burun Botoksu konularında göz çevresindeki mimikler ve dolayısı ile de göz çevresi kırışıklıklarına sebep olan kaslar kendilerine ait botoks tedavileri sırasında anlatılmıştır. Resimde; göz çevresi kasların çoğu sarı renkli elips içerisinde gösterilirken, M.Orbicularis Oculi Kası kırmızı işaretlenmiştir. Bunun sebebi; Göz Çevresi Kırışıklıkları Oluşumundaki En Önemli Kas M.Orbicularis Oculi'dir. Yüzde mimik oluşturan kasların tümü ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız: Botoks ve Mimik Kasları Sayfası.

Göz Çevresi Botoksunda Tedavi Edilen Kas : M.Orbicularis Oculi
Botoksun Göz Çevresi Tedavisi;  göz kapakları ve gözü çevreleyen M.Orbicularis Oculi kasına uygulanır. Bu kasın asıl görevi göz kapaklarının kapanmasını sağlamaktır. Yüzdeki mimik kasları botoks tedavilerinde genelde botoksun uygulandığı kasın büyük kısmı bloke olurken, bu kasta sadece botoksun yapıldığı alan kontrol altına alınmaktadır. Bu sayede sadece göz kırışıklığının olduğu yere botoks uygulandığında, göz kapatma işlevi bozulmadan botoks tedavisi yapılabilmektedir. M.Orbicularis yapısı ve bölümleri ile ilgili daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Gözler Ruhun Aynasıdır.
Bu deyişin üstüne eklenerek söylenebilecek çok da bir şey yok ama yine de göz çevresinde oluşan mimiklerin gündelik hayattaki önemine gönderme yapmadan göz çevresi kırışıklıkları botoksu sayfası yazmış dedirmemek için şöyle bir üstünden geçelim :

Göz Çevresi Çizgilerin Mimikler ve Yüz İfadesindeki Yeri:
Yüzde alın, burun ve yanaklar ortasında, tüm yüz mimiklerinin mihenginde bulunan gözlerin dahil olmadığı bir yüz ifadesi neredeyse imkansızdır. Şaşkınlık, hayret, korku, beğeni, mutluluk, huzur, nefret, tiksinme, takdir ... insanın aklına gelen gelmeyen sayısız yüz mimiklerinin odak noktasını teşkil ederler.

Botoksun Göz Çevresi Mimiklerdeki Önemi:
Göz çevresi kasları, sürekli dış etkenlere maruz kaldıkları yüz üzerinde çevrenin her türlü olumsuz etkisine açıktırlar. Sadece güneşin yıpratıcı etkisi, hava kirliliği gibi dış etkenler değil, aşırı göz çevresi mimik kullanımı yaratacak yanlış alışkanlıklar veya gözlük ile düzeltilmediğinden sürekli göz kısma ile telafi edilmek istenen göz bozuklukları durumundaki gibi kesintisiz göz çevresi kasları kullanımına yol açacak iç etkenlere de açıktırlar. Göz çevresi kasların oluşturduğu göz çevresi dinamik mimik çizgileri (sadece kas kullanımı sırasında oluşup akabinde tamamen iz bırakmadan eski hâline dönen esnek cilt yüzeyi olması) genellikle gülme gibi durumlarda oluştuğundan pozitif yüz ifadeleri arasındadırlar. Ancak; gün içinde sürekli ve aşırı mimik kullanımı, zamanla dinamik çizgilerin cilt altı doku yapısınında oluşturduğu çizgilerin kalıcı hâle gelmesine sebep olup, göz çevresi statik mimik kırışıklıklarını oluştururlar.

Botoks tedavisi, göz çevresi dinamik kırışıklıkları gidermede ve kaz ayakları görünümünün engellenmesinde son derece başarılı bir uygulamadır.
Göz Çevresi Botoksu; göz yanlarındaki kaz ayakları veya göz altı kırışıklıkları, kalıcı hâle gelmeden müdahale edildiğinde daha genç bir yüz ifadesinin oluşturulmasında çok etkilidir. Yüzü yaşlı gösteren anahtar noktaların en önemlilerinin başında göz çevresi kırışıklıkları ve kaz ayakları görünümü gelmektedir.

KAZ AYAĞI BOTOKSU TEDAVİ TEKNİKLERİ


Kaz Ayağı Nedir?
Botoks Tedavilerinde en yüz güldürücü sonuçların alındığı anatomik noktalardan biri olan "Kaz Ayakları" ; gözün dış kısmında oluşan çizgilere verilen isimdir. Bu çizgiler yaşlanma ile birlikte kalıcı hâle geldiğinde kırışıklıklara dönüşmekte ve estetik bir problem olarak değerlendirilmektedir.

Kaz Ayakları Kremle Tedavi Edilir mi?
"Botoks Göz Kremi" adı altında piyasada mevcut bir grup kozmetik uygulama bulunmakta. Botulinum toksin uygulamasının krem formunda herhangi bir etki göstermesi olasılığı yoktur! Gerçi Botoks Kremi adı altında satılan muhteviyatın içinde botulinum toksin olup olmadığı da ayrı bir tartışma konusudur. Ancak olduğunu varsaysak bile, krem ile deri aracılığıyla botoks uygulamasının emilerek gideceği tek yer, kılcal damarlardan sistemik dolaşıma karışmak, oradan da tüm vücuda yayılarak dolaşıp, en nihayetinde metabolize edilerek böbreklerden drar yoluyla atıldığı tuvalet olacaktır. Botoksun etki göstermesi için sinir-kas kavşağında blokaj yapacağı kasın direkt içerisine enjekte edilmesi şarttır. Göz kenarındaki kırışıklıkların; nemlendirici krem, besleyici krem, bakım kremi gibi uygulamalarla geçirilmesi mümkün değildir.

Göz Altı Kırışıklıkları ve Renk Değişimlerinde Botoks Alternatifi : Mezoterapi Tedavileri;
(kremlerin değil!) büyük fayda sağlayabilir. Mezoterapi sayfasında anlatıldığı üzere direkt cilt altı dokuya verilen yenileyici kombine ilaç tedavisi, minimal seviyede yeni başlamış göz altı kırışıklıkları ve halkalanma/morarma gibi renk değişimlerinde çok etkili olabilmektedir.

KAZ AYAĞI BOTOKSU ÇEŞİTLERİ :

Kaz Ayağı Görünümünün Şiddetinin Botoks Tedavisi İçin Değerlendirilmesi;
dinlenme hâlinde veya mimikler sırasında oluşan kırışıklıkların şiddetinin belirlenmesi, kaz ayağı botoksu tedavisi çeşitlerinin hangisinin uygulanacağının belirlenmesi için ilk aşamadır. Göz çevresinde, istirahat hâlinde oluşan çizgiler mevcutsa ve mimiklerden bağımsız olarak varlıkları söz konusu ise uygulanacak botulinum toksin dozlarının belirlenmesi, kaz ayağı botoks tedavisi tekniklerinin ayrıntıları tespiti için elzemdir.

Kaz Ayakları Şeklinin Botoks Tedavisi İçin Değerlendirilmesi;
İstirahat hâlindeki göz kenarı kırışıklıklarına ek olarak, kişinin gözlerini sıkıca kapatması istendiğinde, M.Orbicularis Oculi kasının fonsiyon kuvveti ve kişinin anatomik özelliklerine göre oluşan yelpaze görünümündeki çizgilerin şekillerine göre uygulanacak kaz ayağı botoksu noktaları belirlenir.

KAZ AYAĞI BOTOKSU : TAM YELPAZE ŞEKLİ

Tam Yelpaze Şekilli Kaz Ayağı Görünümü
Lateral Canthus (Üst ve alt göz kapaklarının birleştiği dış köşe) başlangıç noktasından yukarıya, yatay ve aşağıya doğru, kaşların dış ucuna ve yanak üzerinde elmacık kemiğine uzanan kanatları olan ışınsal göz kenarı kırışıklıkları mevcuttur. Tam Yelpaze Şekli Kaz Ayağında Botoks Tedavisi en sık uygulanan tedavi çeşididir zira toplumun %50'sinde bu görünümde kırışıklık bulunur.

Tam Yelpaze Şekilli Kaz Ayağında Botulinum Toksin Uygulama Tekniği :

Üst Yelpaze Şekilli Kaz Ayağında Botoks Uygulaması
Botoks tedavisi, tam yelpaze şekilli kaz ayaklarında M.Orbicularis Oculi kasının dış yanının üst, orta ve alt kısmına üç ayrı nokta şeklinde uygulanır. Botulinum toksinin dozları kaz ayağı kırışıklığının şiddetine göre, nokta başına 10 üniteyi aşmayacak şekilde botoks tedavisini uygulayan hekim tarafından belirlenir.

KAZ AYAĞI BOTOKSU : ALT YELPAZE ŞEKLİ

Alt Yelpaze Şekilli Kaz Ayağı Görünümü
Lateral Canthus (Üst ve alt göz kapaklarının birleştiği dış köşe) başlangıç noktasından yatay ve aşağıya doğru, yana ve yanak üzerinde elmacık kemiğine uzanan kanatları olan ışınsal göz kenarı kırışıklıkları mevcuttur. Alt Yelpaze Şekli Kaz Ayağında Botoks Tedavisi orta sıklıkta uygulanan tedavi çeşididir zira toplumun %25'inde bu görünümde kırışıklık bulunur.

Alt Yelpaze Şekilli Kaz Ayağında Botulinum Toksin Uygulama Tekniği :

Alt Yelpaze Şekilli Kaz Ayağında Botoks Uygulaması
Botoks tedavisi, alt yelpaze şekilli kaz ayaklarında M.Orbicularis Oculi kasının dış yanının orta ve alt kısmına iki ayrı nokta şeklinde uygulanır. Botulinum toksinin dozları kaz ayağı kırışıklığının şiddetine göre, nokta başına 10 üniteyi aşmayacak şekilde botoks tedavisini uygulayan hekim tarafından belirlenir.

KAZ AYAĞI BOTOKSU : ÜST YELPAZE ŞEKLİ

Üst Yelpaze Şekilli Kaz Ayağı Görünümü
Lateral Canthus (Üst ve alt göz kapaklarının birleştiği dış köşe) başlangıç noktasından yukarıya ve yataya doğru, düz ve kaşların dış ucuna uzanan kanatları olan ışınsal göz kenarı kırışıklıkları mevcuttur. Üst Yelpaze Şekli Kaz Ayağında Botoks Tedavisi en az uygulanan tedavi çeşididir zira toplumun %15'inde bu görünümde kırışıklık bulunur.

Üst Yelpaze Şekilli Kaz Ayağında Botoks Uygulaması
Botoks tedavisi, üst yelpaze şekilli kaz ayaklarında M.Orbicularis Oculi kasının dış yanının üst ve orta kısmına iki ayrı nokta şeklinde uygulanır. Botulinum toksinin dozları kaz ayağı kırışıklığının şiddetine göre, nokta başına 10 üniteyi aşmayacak şekilde botoks tedavisini uygulayan hekim tarafından belirlenir.

KAZ AYAĞI BOTOKSU : MİNİMAL YELPAZE ŞEKLİ

Minimal Yelpaze Şekilli Kaz Ayağı Görünümü
Lateral Canthus (Üst ve alt göz kapaklarının birleştiği dış köşe) başlangıç noktasından, ışınsal olmayan, rastgele dağılım gösteren, üst göz kapağı ve kaş dış kısmı kırışıklıkları mevcuttur. Minimal Yelpaze Şekli Kaz Ayağında Botoks Tedavisi en az uygulanan tedavi çeşididir zira toplumun %10'unda bu görünümde kırışıklık bulunur.

Minimal Yelpaze Şekilli Kaz Ayağında Botoks Uygulaması
Botoks tedavisi, minimal yelpaze şekilli kaz ayaklarında M.Orbicularis Oculi kasının dış yanınına tek nokta şeklinde uygulanır. Botulinum toksinin dozu kaz ayağı kırışıklığının şiddetine göre, 10 üniteyi aşmayacak şekilde botoks tedavisini uygulayan hekim tarafından belirlenir.

GÖZ ALTI KIRIŞIKLIKLARINDA MİKROBOTOKS

Rutin Botoks Tedavisinde kullanılan klasik botulinum toksin dozlarından çok daha düşük dozlarla, mimik kasları içine değil de derinin alt katmanına uygulanan botoks tedavisi; MİKROBOTOKS olarak adlandırılır. Mikrobotoks konusu ile daha detaylı bilgi için tıklayınız : Mikrobotoks Sayfası

Göz Altı ve Göz Çevresi Mikrobotoksu Nedir?
Göz altında botoks tedavisine ihtiyaç duyulduğunda, kaz ayakları botoksu uygulamasında kullanılan dozlarda botulinum toksini uygulanamaz. Çünkü, göz altı bölgesinde yapılacak botoks enjeksiyonu, alt göz kapağı fonksiyonlarını etkileyebileceği gibi, ağız ve gülme mimikleri ile ilgili kaslara da sirayet ederek hiç istenmeyen yan etkilere neden olabilir.

Ancak, kaz ayakları, kaş ortası veya alın botoksu yapılan hastalarda bu bölgelerde istenen seviyelerde kırışıklık giderilmesi sonucu elde edilirken, göz altlarında hâla kırışıklıkların devam etmesi durumu hastalarımız için bir sıkıntı vesilesi olmaktadır. Göz altında varlığını sürdürmeye devam eden ince çizgilere ek olarak, bazen kirpik altlarında yüzün botoks uygulanan diğer yerlerindeki kas tonusunun değişmesine sekonder olarak oluşan yeni minik çizgiler oluşabilmektedir. Tavşan Gülme Çizgileri adı da verilen bu çizgilere asla normal dozlarla botoks tedavisi uygulanamaz.

Göz Altı Kırışıklıklarının Tedavisi Mikrobotoks Uygulaması ile Yapılır.
Göz Altı Kırışıklık Botoksu; doz ayarı ve uygulama noktalarının itina ile ayarlanmasını gerektiren hassas bir tıbbi prosedürdür. Uygulama alanında yapılacak hata, göz altı torbalanmasına neden olabilir.

Kaz Ayakları Kırışıklıkları ileri düzey olan hastalarda Mikrobotoks uygulanır.


Kaz Ayağı botoksu uygulanan hastada, alt göz kapağında da giderilmesi gereken kırışıklık bulunuyorsa, önce kaz ayağı botoks tedavisi akabinde iki hafta kadar beklemek gereklidir. Zira, kaz ayağı botoks uygulaması ertesinde göz altında ekstra kırışıklıklar oluşabilir.

Alt Göz Kapağı Üzerinde, Göz Altı Kırışıklık Tipleri :
Alt göz kapağındaki göz altı bölgesinde, kırışıklıkların anatomik olarak nereye yerleştikleri önem arzeder. Resimde; alt göz kapağının kırışıklıkları değerlendirilirken kullanılan bölgeler üçe ayrılmış olarak gösterilmiştir.


Göz Altı Kırışıklıklarında,
Dış Alt Göz Kapağı Bölgesi MikroBotoks Çeşitleri :

1) Dış Alt Göz Kapağı Bölgesi Kırışıklıklarında Botoks Tedavisi

Alt göz kapağının dış kısmında bulunan kırışıklıklarda; yukarıdaki resimde gösterilen tarzda, dozu botoks yapan doktorunuz tarafından görülen ihtiyaca binaen belirlenecek miktarda Mikrobotoks botulinum toksin uygulaması yapılır.

2) Orta Alt Göz Kapağı Bölgesi Kırışıklıklarında MikroBotoks Tedavisi

Alt göz kapağının orta kısmında bulunan kırışıklıklarda; yukarıdaki resimde gösterilen tarzda, dozu botoks yapan doktorunuz tarafından görülen ihtiyaca binaen belirlenecek miktarda Mikrobotoks botulinum toksin uygulaması yapılır.

3) İç Alt Göz Kapağı Bölgesi Kırışıklıklarında MikroBotoks Tedavisi

Alt göz kapağının kısmında bulunan kırışıklıklarda; yukarıdaki resimde gösterilen tarzda, dozu botoks yapan doktorunuz tarafından görülen ihtiyaca binaen belirlenecek miktarda Mikrobotoks botulinum toksin uygulaması yapılır.

Göz Çevresi Kırışıklıkları ve Kaz Ayağı Botoksu Ayrıntıları
Sık Sorulan Sorular

Asimetrik Dağılım Gösteren Kaz Ayağı Botoks Tedavisi :
Yukarıdaki sınıflamalardan hiç birine uymayan irregüler kaz ayakları vakası hastaları da mevcuttur. Vakaların az bir oranında da görülse, kırışıklıkların derinliği, açıları ve uzunlukları sağ ile sol tarafta birbirine simetrik olmayabilir. Böyle hallerde, botulinum enjeksiyonu yapacak hekimin klinik tecrübesi  ve tedavi nosyonu gereğince duruma en uygun estetik sonucu yaratacak doz  ve stilde botoks tedavisi yapılır.

Kadın ve Erkek Kaz Ayakları Botoks Tedavisi Farklı mıdır?
Evet.  Erkeklerin kas kitlesi yapısal olarak kadınlardan fazla olduğundan,  botulinum toksin uygulaması esnasında tercih edilmesi gereken enjeksiyon  dozları bu durum göz önüne alınarak hesaplanmalıdır. Erkeklerde genelde %30 ilâ %100 miktarında daha fazla botoks kullanılarak kırışıklık tedavisi yapılır.

Irk Farklılıklarının Kaz Ayağı Botoks Tedavisindeki Etkisi :
Kadın-Erkek arasındaki kas yapısı farklılığı gibi, dünya üzerindeki ırklar arasında da fizyolojik ve anatomik farklılıklar mevcuttur.  Asya ırkından düşük kas kitleli biri ile Afrika'lı bir zenciye  uygulanması gereken botulinum toksin enjeksiyonu miktarı farklılık  gösterir.

Kaz Ayağı Botoksu Komplikasyonları Nelerdir?

Resimde vurgulanan göz altı dış köşesi alanda hastanın durumunun gerektirdiğinden daha yüksek dozda botulinum toksin enjeksiyonu yapıldığında, ağız hareketleri ve özellikle gülme sırasında görevleri olan M.Zygomaticus Minor ve M.Zygomaticus Major kasları etkilenerek fonksiyonları bozulabilir. Kaz Ayağı botoksu yan etkisi olarak nitelendirilen bu durumda, kişinin gülmesinde göze hoş görünmeyen bir vurgu oluşabilir. Ağız köşesinde sonlanan bu kasların ağız hareketlerinde geçici de olsa bozulmaya sebep olmaları ihtimali mevcuttur.

Kaz Ayağı Botoksu Ertesinde Yan Etki Oluşursa Kalıcı Olur mu?
Hayır. Botoks'un estetik etkileri ne kadar sürüyorsa, komplikasyon  durumunda gelişen istenmeyen etkiler de o kadar sürer. İstenmeyen bir  botoks etkisi yaşandığında, birkaç aydan sonra azalmaya başlar ve  ennihayetinde tamamen eski hâle dönülür.

Kaz Ayağı Botoksu Ne Kadar Süre Gider?
Kaz ayaklarında uygulanan botoks tedavisi de, diğer tüm botulinum  toksini etkileri gibi, kişinin bünyesinin metabolizma hızına, uygulanan  toksinin dozuna ve toksinin uygulandığı kas kitlesinin miktarına bağlı  olarak 3 ila 6 ay sürer.

Kaz Ayağı Botoksu Tedavisinin Yan Etkisiz Olması İçin Ne Yapmak Gerekir?
Kaz Ayağı Botoksunda; botulinum Toksin Enjeksiyonunun yan etkisi ile mümkün olan en az miktarda karşılaşmanın tek yolu, özellikle göz altı dış köşesi bölgesi müdahalelerinde doz ve enjeksiyon konumu hususlarına dikkat etmektir.

Kaz Ayakları Botoksu Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler :
 • Kaz Ayakları Botoksu Tedavisi ertesindeki ilk gün boyunca fiziksel aktivitelerinize sınırlama getirmek gereklidir. Yoğun bedensel çaba, kalp atışı ve tansiyonu arttıracağından kan dolaşımı hızlanır. Hızlanmış kan dolaşımı nedeniyle kısıtlı bir bölgede etki etmesi amacıyla verilmiş botulinum toksini enjekte edildiği yerden daha hızlı emilerek kana karışıp azalarak, kas blokajı amacını gerçekleştirmesine yetecek kritik dozu sağlayamayabilir.
 • Cilt ısısını arttıracak sıcak uygulama, banyo/hamam veya sauna ziyaretleri, yine yukarıdaki mekanizma ile botoks etkisini düşüreceğinden kaçınılması gereken aktiviteler arasındadır.
 • Göz  üstü yatan insan sayısı sınırlı olsa da, yine de belirtilmeden geçilmemesi lazımdır ki, göz çevresindeki M.Orbicularis Oculi kasına basınç uygulayacak pozisyonda alacağınız uyku konumu, masaj etkisi yaparak botulinum toksininin uygulandığı ve etki etmesi beklendiği yerden farklı yerlere taşınmasına vesile olabilir.
 • Yüz masajından kaçının! Botoksun nokta atışı tam etki etmesi gerektiği yere verildiği başarılı bir tedavi ertesinde, yüz masajı uygulanarak çevre kaslara dağıtılması ve bahtsız komplikasyonlara sebebiyeti söz konusu olabilir.
 • Göz kenarındaki kırışıklıklara neden olan kasları makul ölçülerde (ekstra gayretten kaçınarak) çalıştırmak, botulinum toksininin içine verildiği mimik kasının homojen bir dağılım sağlayarak her noktasının eşit etkilenmesine yardımcı olabilir.
 • Kaz Ayakları nahiyesinde masaj etkisi yaratabilecek yıkama eyleminden kaçınınız. (İlk bir gün için geçerli)
 • Güneş, botoks tedavisi yapılırken oluşabilecek minimal kızarıklık ve ödemlenmeyi negatif yönde etkileyebilir. Güneşe çıkmaktan kaçınınız.
 • Alkol ve kan sulandırıcı ilaçlar, yeni yapılmış botoks tedavisinin düşmanıdır. Etkisini azaltacakları gibi, morarma gibi diğer yan etkilere de sebep olabilirler. Dikkat ediniz.
ile;
GÖZ ÇEVRESİ KIRIŞIKLIKLARI ve
KAZ AYAKLARI BOTOKS TEDAVİSİ
hususunda sormak isteyebileceğiniz detaylar hakkında bizzat bizden bilgi alabilirsiniz.
Clicky
Bu Websitesi; Medikal Estetik Tedaviler ve türevleri hakkında bilgilendirme amaçlıdır.
Tıbbi hastalıkların teşhis ve tedavisi mutkala bir hekime danışılarak yapılmalıdır.
İçeriğe dön